Türkiye Cumhuriyeti

Münih Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

 

Kıymetli vatandaşlarımız, Sevgili ziyaretçiler

 

Başkonsolosluğumuzun internet sayfalarına hoş geldiniz. 

 

Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosluğu mensupları olarak sizleri saygı ve sevgiyle selamlarız.

 

Başkonsolos olarak görevime 1 Ekim 2014 tarihinde başladım. Doğduğum ülke olan Almanya'da bu göreve atanmış olmaktan ayrica mutluluk duyuyorum. 

 

Münih Başkonsolosluğumuz 1961 yılından bu yana hizmet vermektedir. Görev sürem boyunca da, mesai arkadaşlarımla birlikte, sizlere hızlı ve nitelikli hizmet sunabilmek yönündeki çabalarımizi sürdürecegiz. Bu çerçevedeki hedefimiz mevcut hizmet altyapısını en iyi şekilde kullanmak ve daha da iyileştirmek olacaktır. 

 

Türkiye ve Almanya arasında mevcut çok yönlü ilişkiler, Almanya'da yaşayan Türk Toplumunun varlığı sayesinde daha da önem kazanmakta, daha zengin ve güçlü hale gelmektedir. Şüphesiz ki,  Türk Toplumunun birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, gerek Almanya'daki görünürlük ve etkinliğinin artması gerek Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilere katkısı bakımından önem taşımaktadır. Başkonsolosluğumuz bundan böyle de Türk Toplumuna yönelik desteğini en üst düzeyde devam ettirmek gayretini sürdürecektir. 

 

Son dönemde, konsolosluk hizmetlerinin sağlanmasında, ayrıca vatandaşlarımız ve diğer müracaat sahipleriyle iletişimde    teknolojik imkanlardan üst seviyede istifade yoluna gittiğimizi yeniden vurgulamak isterim. Bu kapsamda,  Dışişleri Bakanlığı'nın yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için oluşturduğu Çağrı Merkezi ve  konsolosluk işlemlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesine yönelik e-konsolosluk altyapısı hizmete sunulmuştur. Başkonsolosluğumuz internet sayfası ve facebook sayfası, bilgi edinme,  çalışmalarımızı takip ve iletişim ihtiyaçları için hizmetinizde olacaktır. 

 

Bu vesileyle, şahsım ve mesai arkadaşlarım adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.